Kdy potřebujete opravu vstřikovače paliva?

Oprava vstřikovače

Kdy potřebujete opravu vstřikovače paliva?

Pokud vstřikovače paliva nefungují správně, ostatní části motoru budou časem trpět a nakonec se poškodí.  

Kontrolka řízení motoru se rozsvítí 
Vadný vstřikovač paliva spustí vynechání zapalování motoru, což způsobí rozsvícení kontrolky řízení motoru. V některých případech se však mohou rozsvítit různé kontrolky řízení v závislosti na tom, který vstřikovač je nejvíce postižen. 

Špatné startování
Potíže se startováním vozidla, nebo když vozidlo nestartuje vůbec, jsou často důsledkem netěsného vstřikovače, který způsobuje pokles tlaku paliva v rozdělovači paliva. Pokud cítíte něco jako nespálený benzín, vycházející z motorového prostoru, je to pravděpodobně známka netěsného vstřikovače paliva. 

Klepání a vibrace 
Existuje mnoho věcí, které se mohly pokazit a způsobují klepání nebo vibrace. Například špatná ložiska, opotřebené pneumatiky, odpružení apod. Jedním z nich také může být částečně zablokovaný vstřikovač paliva. Pokud je vstřikovač paliva zablokován, nebude moci správně dávkovat palivo do válce motoru, což způsobí klepání a nadměrné vibrace. 

Špatný výkon motoru 
Špatně fungující vstřikovač paliva může ovlivnit chod motoru, jako například točivý moment, zrychlení a celkový výkon motoru. 

Vysoká spotřeba paliva 
Nefunkční vstřikovač paliva zvýší celkovou spotřebu paliva motoru. Pokud vstřikovač nefunguje ta, jak by měl, řídící jednotka motoru se pokusí kompenzovat přeplněním paliva, přičemž spotřebujete více paliva, než je nutné. 

Jako u každé součásti motoru, je klíčem pravidelná kontrola, údržba a včasná oprava vstřikovačů paliva. Tím můžete prodloužit celkovou životnost motoru. V případě, že pozorujete tyto jevy i na svém vozidle, neváhejte nás kontaktovat. Jsme vám k dispozici nejen v Jihlavě ale i po celé republice. Váš problém můžeme vyřešit přímo u vás v provozu nebo doma. Demontáž, vytažení vstřiků a jejich výměnu provádíme i v terénu a stále se špičkovým vybavením.  

Potřebujete pomoc s demontáží vstřiků nebo žhavících svíček?

Podívejte se na naší nabídku a ceník služeb
ZDE
Vyhledávání