Co jsou vstřikovače paliva?

vstřikovače paliva
Vstřikovače paliva jsou elektronicky ovládaná mechanická zařízení, která jsou zodpovědná za vstřikování správného množství paliva do motoru tak, aby bylo zajištěno, že se vytvoří vhodná kombinace vzduchu a paliva pro optimální spalování.

Kromě toho musí být vstřikovače paliva schopny rozptýlit palivo pod správným tlakem a úhlem rozstřiku. Pro udržení správného chodu motoru vašeho vozidla je nezbytné udržovat váš systém vstřikování paliva v perfektním provozním stavu.  

Stručná historie  

Motory se vstřikováním paliva se vyráběly již v roce 1902 a většina dieselových motorů měla systémy vstřikování paliva 20. let 20. století. První systém přímého vstřikování paliva, vyvinul Bosch a představil ho v roce 1952 pro své vozy GP700. Tyto motory se vstřikováním paliva se staly běžnějšími v 80. letech 20. století. Uspokojovaly přísné požadavky na kontrolu emisí a plnily poptávku trhu po technicky vyspělejších vozidlech.  

Vstřikovače paliva se dnes používají ve všech moderních motorech a jsou základním prvkem systémů řízení paliva.  

Nový vstřikovač paliva nebo repasovaný?  

Repasované vstřikovače paliva jsou kompletně rozebrány, zkontrolovány a testovány na závady. Všechny vadné součásti jsou vyměněny za zcela nové. Je třeba však mít na paměti, že repasované vstřikovače paliva mohou mít vadné součásti nahrazeny také již použitými díly. Takovéto vstřikovače jsou repasovány podle standardů OEM, která nabízí spotřebitelům jistotu, že vstřikovače jsou plně zkontrolovány a mají nejvyšší kvalitu. Každá součást, která je repasována, by měla mít rytinu nebo razítko se jménem. To pak umožňuje snadné sledování každé součásti během procesu repasování. Přestože repasované díly mohou být dobrou koupí, ne vždy jsou dodrženy všechny standardy OEM. I proto doporučujeme vždy měnit vstřiky za nové.  

Na rozdíl od repasovaného vstřikovače přichází nový vstřikovač přímo z továrny a nebyl nikdy použit. Nové vstřikovače paliva jsou od důvěryhodných výrobců, jako např.: Delphi, Bosch, Cummins, CAT, Detrotit Deisesl nebo Stanadyne.  

Potřebujete pomoc s demontáží vstřiků nebo žhavících svíček?

Podívejte se na naší nabídku a ceník služeb
ZDE
Vyhledávání